BOĞAZİÇİ’NDE TÜRKİYE FIRTINASI

BOĞAZİÇİ’NDE TÜRKİYE FIRTINASI

İstanbul’da gerçekleştirilen 29. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası sona erdi. İki gün süren organizasyonda Türkiye, toplamda kazandığı 248 madalya ile kürsüye adeta ambargo koymuştur. Fırtınalar gibi esen millilerimiz, mükemmel müsabakalar ortaya koyarak, Dünya sıralamasında tesadüfen birinci olmadığımızı bir kez daha kanıtlamışlardır. 26-27 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvada, iki gün boyunca 28 ülkeden 780 sporcu mücadele etmiştir. Reykan Spor Kulübü olarak sekiz milli sporcu ile iştirak ettiğimiz turnuvaya, gösterdiğimiz nefis kumite müsabakaları ve kata gösterileri ile renk katığımızı ifade edebiliriz.

Sporcularımızdan Belma YAVAŞOĞLU, ferdi kumite müsabakasında talihsiz bir hakem kararı ile bronz madalyaya razı olmak zorunda kalmıştır. Bilahare kumite takım müsabakasına katılan Belma YAVAŞOĞLU, takım arkadaşları Neşe Kıymet DİKER, Ayşe İlknur TEMEL ve Asena PEKMEZOĞLU ile birlikte sergiledikleri üstün performans neticesinde altın madalyaya uzanarak birincilik kürsüsüne çıkmayı hak etmişlerdir.

Diğer sporcularımızdan;

*Emir ALTAY Bronz madalya,
*M.Eray KARABOĞA Bronz madalya,
*Kutay YAMAN Bronz madalya,
*Anılcan AYDIN Bronz madalya kazanmışlardır.
Takım katacılarımız turnuvanın en iyileri olmalarına rağmen, basiretsiz kararlar veren hakemlerin kurbanı olmuşlardır. Ben dereceye giren ve giremeyen tüm sporcularımı gösterdikleri mücadeleden ve ahlaklı tutumlarından ötürü gönülden kutluyor, başarılarının daim olmasını diliyorum.

Antrenör Kaan YAVAŞOĞLU

bogazici

ANILCAN AYDIN BELMA 01 DUGEROGLU EMIR ALTAY ERAY KARABOGA KATA TAKIMI 02 KATA TAKIMI 03 KUTAY YAMAN SAHAN KISLA BELMA TAKIM KUMITE KURSUDE ALTIN KIZLAR

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir